Aktualności

19 marca 2020

Od wielu tygodni tematem numer jeden w mediach jest koronawirus z Chin, który staje się powoli motywem przewodnim w naszym życiu. Wiele wskazuje na to, że sytuacja ta potrwa jeszcze wiele miesięcy.

Wiele branż odczuwa negatywne skutki wprowadzonych ograniczeń w życiu społecznym. Jedną z takich branż jest niewątpliwie turystyka. Jak w tym czasie funkcjonują hotele? Jak bardzo odczuły one negatywne skutki pandemii? Zapytajmy o to Panią Danutę Witek – Kierowniczkę Służby Pięter w hotelu In Beetween.

Czy zainteresowanie usługami hotelu jest mniejsze niż dotychczas?

Niestety tak. Klientów jest znacznie mniej. Branża hotelowa odczuwa skutki pandemii bardzo mocno z uwagi na nałożone przez rządy obostrzenia, ale również z powodu strachu. Generalnie ruch turystyczny jest mniejszy, a podróżują te osoby, które są do tego zmuszone sytuacją życiową.

Czy w hotelu zostały wdrożone jakieś działania mające na celu poprawienie kwestii higienicznych?

Natychmiast dostosowaliśmy swoje standardy do nowej sytuacji. Utrzymanie czystości i pełnej higieny w budynku użytkowanym przez wiele różnych, przypadkowych osób jest kluczowe. A bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas kluczowe.  

Jakie to działania?

Skupiamy się przede wszystkim na wszystkich miejscach i przedmiotach, które używane są przez wielu ludzi. Regularnie co pewien czas dezynfekujemy odpowiednimi środkami miejsca takie jak: klamki, przyciski, windy, toalety w pokojach oraz wszelkie sanitariaty. Wszędzie tam, gdzie mogą znajdować się potencjalnie niebezpieczne wirusy, wykonujemy częstą dezynfekcję. Nasze pomieszczenia hotelowe są codziennie ozonowane a nasz personel został przeszkolony zgodnie z zaleceniami WHO.

Czy oprócz tego hotel jeszcze w jakiś sposób dba o bezpieczeństwo klientów?

ak. Zalecamy płatności elektroniczne w celu uniknięcia styczności z bankomatami. W przypadku recepcji również staramy się stosować ogólno przyjęte standardy jeżeli chodzi o odległość pomiędzy osobami. Nasz personel został wyposażony w odpowiednie środki zabezpieczające. Wszystkie artykuły użytku osobistego, jak chociażby ręczniki i pościel czyszczone są w nieco wyższych temperaturach tak by zagwarantować całkowite usunięcie ewentualnych wirusów.

Czy będą w przyszłości wprowadzone dodatkowe środki ostrożności?

Będziemy stale dostosowywać się do wszelkich restrykcji, które wprowadza nasz rząd, ale również staramy się samodzielnie podchodzić do tematu czystości i sterylności w sposób odpowiedzialny. Dziś odpowiedzialność społeczna jest niezwykle istotna i zdając sobie z tego sprawę, staramy się wychodzić naprzeciw wszelkim oczekiwaniom. '

Mamy nadzieję, że sytuacja jak najszybciej wróci do normy. Nawet jednak, gdy tak się stanie zostanie z nami wiele dobrych przyzwyczajeń w tej kwestii.

Newsletter -10%

Uzyskaj 10% zniżki zapisz się do newslettera - otrzymuj na bieżąco
informacje o aktualnych promocjach i wydarzeniach.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij