Aktualności

04 stycznia 2021

Komunia Święta to ważna chwila w życiu każdej rodziny. Przygotowania do tego doniosłego wydarzenia poza formalną częścią uroczystości, w większości przypadków wymagają także organizacji rodzinnego obiadu dla zaproszonych gości. Jednym z dylematów staje się zatem to czy zorganizować go w domu czy może w lokalu?

Komunia w domu

W wielu rodzinach tradycją jest organizacja uroczystości takich jak Komunia w domu. Wszyscy czują się tutaj komfortowo i bezpiecznie. Jednym z powodów wyboru tej alternatywy są jej koszty, które w porównaniu z ceną „za talerzyk” w wielu restauracjach rzeczywiście wydają się niższe. Pytanie tylko, czy jako gospodarze jesteśmy w stanie podołać wyzwaniu przygotowania całego menu i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik w tym ważnym dla naszego dziecka dniu? Co z jedzeniem, które przygotujemy dla gości? Przy większej liczbie osób zapewne należałoby zorganizować miejsce, gdzie można przechowywać przygotowane dania. Dodatkowe stoły i krzesła mogą okazać się niezbędne. W tej sytuacji nie obędzie się bez małego przemeblowania. Do tego przygotowanie obiadu i zadbanie o przyjezdnych gości. Dobrym rozwiązaniem jest organizacja przyjęcia w domu z cateringiem. Dzięki czemu uniknąć można godzin spędzonych w kuchni oraz kosztów wynajęcia lokalu.

W efekcie koszty przyjęcia w domu i koszty przyjęcia w restauracji mogą niewiele się różnić, dlatego warto wziąć pod uwagę także inne za i przeciw. Należy wziąć tutaj pod uwagę masę obowiązków i stres związany z organizacją uroczystości. Zakupy, planowanie potraw, usadzenia gości, dekoracja wnętrza, przygotowanie dziecka i pozostałych członków rodziny – to wszystko może okazać się przytłaczające i wbrew pozorom niełatwe do ogarnięcia. Nie da się ukryć, że warunki te nie sprzyjają duchowemu przeżywianiu Pierwszej Komunii dziecka i pełnemu skupieniu na jego odczuciach związanych z tak ważnym wydarzeniem.

Komunia w lokalu

Wybór restauracji na organizację uroczystości Komunijnej to dla niektórych pójście na łatwiznę, jednak po dogłębnej analizie kosztów oraz czasu, który musielibyśmy poświęcić na organizację uroczystości w domu, wydaje się być idealną opcją. Jeżeli chodzi o restaurację należy przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, że wiele sal restauracyjnych i lokali będzie w tym czasie zarezerwowanych. Zatem, gdy zdecydujemy się na restaurację, planowanie komunii zacznijmy wcześniej, aby mieć komfort wyboru wśród lokali, które spełniają nasze oczekiwania związane z nie tylko z kosztami, ale także lokalizacją i warunkami.

Niewątpliwym plusem przyjęcia, które zorganizuje dla nas restauracja, jest wygoda. Unikniemy dodatkowych przygotowań, podczas gdy rzeczy i spraw, o które będziemy musieli zadbać, aby przygotować dziecko do komunii będzie naprawdę wiele. Po przyjęciu zaś łatwiej będzie wrócić do codziennych obowiązków, gdy nie będziemy obciążeni dodatkowo porządkowaniem tego, co pozostało po uroczystości. Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim przeżycie duchowe, zarówno dla dziecka, jak i dla jego najbliższej rodziny. Bez względu na to, gdzie zorganizujemy przyjęcie komunijne warto zadbać o odpowiednią oprawę i komunijne dodatki, które wprowadzą uroczysty, odświętny klimat .Zadowolone jest również dziecko – gość honorowy uroczystości, które może czuć pełne zaangażowanie i obecność rodziców w jego wyjątkowym dniu. Kwestie finansowe w zależności od wyboru lokalu mogą być bardzo różnorodne, dlatego przed wyborem restauracji, warto zasięgnąć informacji wśród znajomych, kontaktując się z właścicielami lokalu lub przeglądając opinie.

Newsletter -10%

Uzyskaj 10% zniżki zapisz się do newslettera - otrzymuj na bieżąco
informacje o aktualnych promocjach i wydarzeniach.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij