Aktualności

14 stycznia 2021

Oprawa muzyczna, suknia Panny Młodej, atrakcje – to tylko namiastka elementów, które szczegółowo planujemy przed Wielkim Dniem. Nie należy jednak zapominać o innych aspektach uroczystości weselnych, w tym o cudownym menu, które może podkreślić charakter wydarzenia, rozpieszczając podniebienia weselników. Jak dobrać potrawy, aby idealnie dopełniły wesele i zasmakowały zebranym gościom?

Niebanalne menu dla wymagających

Większość Młodych Par na swój weselny jadłospis wybiera klasyki polskiej kuchni. Wśród nich znaleźć można rosół, kotlet schabowy, zrazy wieprzowe czy barszczyk z uszkami. Jest to wyraz zachowawczości oraz poszukiwania złotego środka, który zadowoli wszystkich zebranych gości. Od niedawna, popularny staje się jednak trend poszukiwania czegoś bardziej oryginalnego, wykwintnego i zapadającego w pamięć. Państwo Młodzi stawiają zatem na nieszablonowe kuchnie zagraniczne, modne propozycje szefów kuchni i niepospolite połączenia smaków. Kluczem do sukcesu każdego menu jest jednak nie tylko dobór konkretnych potraw, a dopasowanie ich do formuły przyjęcia. Nie bez znaczenia jest również pora roku. Najlepiej sprawdzają się menu na bazie produktów sezonowych, dopasowane np. do bankietu po chmurką lub weselnej zabawy w remizie strażackiej w środku zimy.

Menu dla gości o specjalnych potrzebach

Jak wiadomo, nie zawsze jesteśmy w stanie zaspokoić gusta wszystkich naszych gości. Różne przyzwyczajenia żywieniowe, specjalne diety np. wegańska czy bezglutenowa naszych weselników również powinny zostać przez nas wzięte pod uwagę. Oferując w menu weselnym propozycje dla osób o szczególnych potrzebach dietetycznych – w tym dla najmłodszych uczestników zabawy, pozwolimy im cieszyć się z nami tym dniem w pełni. Świetnym pomysłem jest również stworzenie kart menu z godzinami serwowania posiłków i spisem potraw, co ułatwi przybyłym gościom wybór możliwości dostosowanych do ich preferencji.

Newsletter -10%

Uzyskaj 10% zniżki zapisz się do newslettera - otrzymuj na bieżąco
informacje o aktualnych promocjach i wydarzeniach.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij